• İş Sağlığı ve Güvenliği Kişisel Koruyucu ve Donanım Eğitimi Gerçekleştirildi

    Üniversitemiz Çalışma Ekonomisi Endüstri Topluluğu tarafından düzenlenen ve konuşmacı olarak Stratline Eğitmeni Öğretim Görevlisi Erkan Altun’un yer aldığı eğitim Rektörlük Konferans Salonu’nda yapıldı.

    Altun sözlerine kişisel koruyucuların önemine vurgu yaparak başladı. İş güvenliği konusunda olmazsa olmazın kişisel koruyuculardan başladığına dikkat çeken Altun, kurallara uyulmaması durumunda ise kişisel koruyucuların kazanın önüne geçemeyeceğini söyledi. İş yerlerinde oldukça fazla kaza olduğunu belirten Erkan Altun, iş güvenliği eğitimlerinin kazaların önüne geçtiğini ve işverenler için daha ekonomik olduğunu sözlerine ekledi.

    Altun, iş güvenliği uzmanlarının yönetmelikleri harfi harfine bilmesi gerektiğini de belirterek iş kazalarının nasıl olduğunu, nasıl önlenebileceğini ve korucuyu ekipmanların nasıl kullanılması gerektiğini gösteren videoları katılımcılarla paylaştı.

    “İş Sağlığı ve Güvenliği Kişisel Koruyucu ve Donanım Eğitimi” hediye takdimi ve katılımcılara belge verilmesi ile tamamlandı.