• Küçük Kalpler Büyük Umutlar Projesi Sivas ve Elmadağ’da

    EldivanSağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerinin Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında yürüttüğü “Küçük Kalpler Büyük Umutlar” Projesi Sivas Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Elmadağ Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu`nda hayata geçirildi.

    Cezaevinde anneleriyle birlikte kalan 0-6 yaş çocuklar için oyun odası oluşturma ve çocuklara malzeme, kıyafet, ayakkabı desteği sağlama amacı taşıyan anlamlı proje, çocukların yüzlerinde tebessüme dönüştü.

    Proje ekibi ilk olarak Sivas Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu içerisinde tahsis edilen oyun odasını düzenlerken ardından çocuklarla oyunlar oynadı. Resim yapma ve yüz boyama faaliyetleri yaparak programa devam eden çocukların etkinliklerle kaliteli ve verimli vakit geçirdiği, proje ekibinde yer alan öğrencilerle bir arada olmaktan çok mutlu oldukları gözlemlendi. Proje için ayrılan ayakkabı, kıyafet, kırtasiye malzemeleri, oyuncaklar ve hediyelerden artanlar ise Çankırı dönüş yolunda ElmadağKadın Açık Ceza İnfaz Kurumu`nda annelerinin yanında kalan çocuklaraulaştırılmak üzere nöbetçi infaz koruma görevlisine teslim edildi.

    Projede EldivanSağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı 1. sınıf öğrencilerinin Materyal Geliştirme dersinde yapmış olduğu materyaller ve proje ekibinin Çankırı`da düzenlediği kermeste toplananlar büyük rol oynamış, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Eldivan Belediyesi, Sayın Tufan Kıdıman, Flo Mağazası ile Çankırı ve Eldivan halkının desteği ile proje gerçekleştirilmiştir.