• Yıldız Bayan Boks Milli Takımı’ndan Rektör Ayrancı’ya Teşekkür Ziyareti

    22 Mayıs- 2 Haziran 2019 tarihlerinde, Romanya`nın Galati – City şehrinde düzenlenen Avrupa Yıldızlar Boks Şampiyonası`ndan 1 altın ve 1 bronz madalya ile dönen Türkiye Yıldız Bayanlar Boks Milli Takımı, Çankırı`da yapmış oldukları kamp süresince kendilerine verdiği destek için Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı ’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

    Rektör Ayrancı, Türkiye Yıldız Bayanlar Boks Milli Takımı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek milli takım yetkililerini göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik etti.

    Rektör Ayrancı “Biz bu şehrin külli aklı olarak şampiyonaya ilimizde hazırlanan Yıldız Bayanlar Boks Milli Takımımıza elimizden geldiğince destek olmaya ve onlara moral ve motivasyon sağlamaya çalıştık. Şampiyona boyunca da yakından takip etmeye çalıştık. Her biri birbirinden değerli çocuklarımızı bir kez daha kutluyorum. İsterdik ki hepsi madalya ile dönsün. Ama böyle bir arenaya çıkmak bile büyük ayrıcalık ve orada bizleri başarı ile temsil ettikleri için sporcularımızı kutluyorum. Özellikle, kamp kadrosuna son anda dahil edilen ve bunu da bizim kendilerine vermiş olduğumuz iftar programında öğrenip mutluluktan gözyaşlarına hakim olamayarak bizleri de ağlatan Ece Asude Ediz kızımızın altın madalya alması, sevincimizi ikiye katladı. Ece’yi ve bronz madalya alan Yağmur’u bir kez daha tebrik ediyor, hepsi ile ayrı ayrı gurur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Milli Takım yetkililerimizi de ayrıca tebrik ediyor ve gösterdikleri vefa duygusu için teşekkür ediyorum.” dedi.

    Türkiye Yıldız Bayanlar Boks Milli Takımı Baş Antrenörü Ahmet Çınar ise yaptığı konuşmada ”Sayın Rektör hocam, kamp süresince hem kampımızı ziyaret etti hem de bizi iftar yemeğinde misafir etti. Ayrıca, üniversitemizin düzenlemiş olduğu sosyal faaliyetlere de davet ederek sporcularımızı moral motivasyon olarak en üst düzeyde tutmamıza yardımcı oldu. Kendisinin bizlere ve sporcularımıza verdiği güzel ve değerli hediyelerle de hepimizi ayrıca çok mutlu etti. Biz de şampiyona sonrası kendisine bu emeklerinden dolayı teşekkür etmek istedik. Romanya’dan 1 altın ve 1 bronz madalya ile döndük. Hem altın madalyalı sporcumuz Ece Asude Ediz hem de bronz madalya alan kızımız Yağmur Baba, madalyalarını Türk Milleti ile birlikte özellikle Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya armağan etmek isteyerek kendisine teşekkürlerini ve selamlarımı ilettiler. Gönül isterdi ki daha çok madalya ile dönelim fakat şampiyona boyunca yaşadığımız aksilikler ve ev sahibi federasyonun üzerimize oynadığı bazı lobi faaliyetlerinden dolayı iki madalya ile yetinmek durumunda kaldık.” dedi.