Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

TARİHÇE:

Bakanlar Kurulunun 15.05.2006 tarih ve 10440 sayılı kararı ile Gazi Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan  Fakültemiz, yapılandırma  çalışmalarını sürdürürken, 17.05.2007 tarihinde çıkarılan 5662 sayılı yasa gereğince Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne, adı ve bağlantısı değiştirilerek dahil edilmiş ve 2007-2008 ders yılında eğitim- öğretime başlamıştır.
Fakültede, Yüksek Öğretim Kurulu’nun onayı ile  Resim, Grafik Tasarımı, Seramik, Tekstil Tasarımı ve Heykel olmak üzere beş bölüm açılmış olup şimdilik  Resim ve Grafik Tasarımı Bölümlerine Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci  alınmaktadır. Normal Eğitim-Öğretim Programının uygulandığı fakültemizde önümüzdeki yıllarda yan dal ve/veya çift dal programlarının uygulanması planlanmaktadır.

2007-2008 ders yılında  Çankırı Valiliği’nce  tahsis edilen  Tarım İl Müdürlüğü binasında eğitim-öğretime başlayan fakültemiz, Çankırı Üniversitesi Vakfınca TELEKOM’dan kiralanan binanın  Güzel Sanatlar Fakültesi’ nin  mimari özellikleri göz önüne alınarak tasarlanan  projeye göre onarılarak beş kat üzerinde yapılandırılmıştır.
 
 
Güzel Sanatlar Fakültesi Web Sitesi için Tıklayınız.
 
Google Maps Harita Görünümü için Tıklayınız.