Ilgaz Turizm ve Otelcilik YO

TARİHÇE:

Çankırı Karatekin Üniversitesi Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu 24.10.2011 tarihli 28094 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2011/2276 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuştur.

Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yiiksekokulu;2013 yılı içerisinde öğretim elemanı gelişimi açısından gerekli alt yapı hazırlıklarına başlanmış olup, YÖK ÖYP kapsamında 9 araştırma görevlisini kadrosuna dahil etmiştir. ÖYP kapsamında 9 Araştırma Görevlisi yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlamak üzere çeşitli üniversitelere görevlendirilmiştir. Bir öğretim görevlisi personelimiz Meslek Yüksekokulu bünyesinde görevlendirme ile çalışırken öğretim yılı başında öğrenci alımının gerçekleşmesi ile birlikte Yüksekokulumuzda görevine başlamıştır. Ayrıca yıl içerisinde 3 öğretim elemanı ataması yapılmıştır.

Yüksekokulumuz da Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümü ile Turizm Rehberliği bölümü bulunmakla birlikte hali hazırda Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümüne YÖK tarafından 60+2 kontenjan ayrılmış ÖSYM 56 öğrenci yerleştirmesi gerçekleştirmiş olup, 50 aktif öğrenci sayımız bulunmaktadır.

Yüksekokul binamız Ilgaz Belediye Başkanlığı’nın çabaları büyük oranda hazır hale getirilmiştir. 2016-2017 öğretim yılı bahar dönemi başında öğretime Ilgaz ilçemizde devam edilmeye başlanmıştır.

Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Web Sitesi için Tıklayınız.

Google Maps Harita Görünümü için Tıklayınız.